Інформація про укриття населення м. Києва у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру


Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс) для забезпечення захисту населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру в місті Києві створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає: сховища, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Укриттю у сховищах підлягають відповідні групи населення, а саме: працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, які продовжують свою діяльність в особливий період; працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міста; хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце. Відповідальність за утримання сховищ (постійна готовність до використання за призначенням, санітарний стан, виконання необхідного ремонту, забезпечення необхідним обладнанням і інвентарем) покладається на керівників суб’єктів господарювання.

Відповідно до вимог Кодексу захист населення міста від певних факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період від дії засобів ураження, здійснюється у спорудах подвійного призначення (наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням) та найпростіших укриттях (фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період).

Споруди подвійного призначення та найпростіші укриття (далі - укриття) у мирний час використовуються для господарських, культурних і побутових потреб районів міста. У разі виникнення надзвичайних ситуацій укриття, за рішенням районних в місті Києві державних адміністрацій, можуть використовуватися для захисту населення.

Версiя для друку