Не давайте ворогу можливості себе вбити!
Опубліковано 16 січня 2025 року о 13:30
Роман Ткачук: Повністю підтримую рішення Ради оборони міста Києва щодо зупинки громадського транспорту під час «Повітряної Тривоги», ухвалене ще в 2022 році. Нагадаю, що до складу Ради оборони входять, зокрема, військові, представники ДСНС, поліції, рятувальники.
Я недарма написав два слова «Повітряна Тривога» з великих літер. Яких іще доказів нам із вами не вистачає щодо бажань ХВОРИХ УБЛЮДКІВ знищити нашу Державу, наш Народ, нашу Сутність.
Як рятувальник із понад 25-річним стажем хочу нагадати, що безпека кожного починається з нас самих. Не треба наражати себе на небезпеку!
Так, звісно, в місті працює система реагування на надзвичайні ситуації (НС), але рятувальники приїжджають, на жаль, уже на наслідки атак і ми маємо багато прикладів, коли врятувати життя людини вже неможливо.
У зв'язку з військовою агресію росії з 24.02.2022 на території України оголошено НС державного рівня, яка триває до цього часу. На жаль, обстріли нашого міста не припинилися й вони призводять до загибелі людей.
Відомо, що повітряна тривога в місті оголошується ВИКЛЮЧНО в тому випадку, коли є загроза для нас від будь-якого повітряного нападу. Нагадаю, що ми мали обстріли навіть із території Білорусі, коли ракета долітала до Києва за 4-5 хвилин.
Так, ця війна є дуже небезпечною для всіх без винятку жителів нашої держави. Де би ми не були, у цих НЕЛЮДЕЙ є тільки одне бажання – ВБИТИ нас. Не треба їм у цьому допомагати. Не треба стояти на зупинках громадського транспорту по дві години і чекати автобуса, знайдіть укриття і перечекайте тривогу. Будь-який підземний перехід, торгівельний центр, будівля офісу, – будь-що, що зможе захисти вас у ті хвилини, коли ППО захищає наше місто.
Розумію, що зараз посипляться коментарі до цього посту, здебільшого від хейтерів, тому одразу хочу відповісти на основні запитання стосовно укриттів.
У місті працює додаток «Київ Цифровий», в якому ви можете побачити адреси всіх укриттів, які на сьогодні є в місті.
https://gis.kyivcity.gov.ua/shelter/
Заздалегідь визначте для себе найбільш зручні укриття, які ви зможете використовувати під час перебування вдома, на роботі, на маршруті вашого руху.
Також у цьому додатку є можливість подати скаргу стосовно будь-якого укриття. Для оформлення скарги користувач мобільного додатка «Київ цифровий» має перейти до "Мапи стійкості", обрати укриття, за яким зафіксовано порушення та заповнити запропоновану форму щодо стану укриття. Оформлена скарга відразу потрапляє до відповідальних працівників Департаменту муніципальної безпеки КМДА для подальшого реагування.
Щоденно рятувальники комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС) «Київська служба порятунку» та охоронці комунальної організації (КО) «Муніципальна охорона» проводять перевірки фонду захисних споруд. Керівництво міста і Департамент муніципальної безпеки використовують усі, відповідно до чинного законодавства, можливі впливи на балансоутримувачів, щоб вони утримували укриття в належному стані.
На сьогодні в місті ми маємо понад 4 500 укриттів і Департамент муніципальної безпеки веде постійну роботу щодо збільшення фонду захисних споруд.
Такий приклад. Зараз на обліку в Департаменті перебуває 485 підземних об'єктів, які МОЖНА використовувати для захисту населення нашого міста, але власники цих приміщень відмовляються від внесення їх до переліку захисних споруд. І, на жаль, чинне законодавство знаходиться на боці власника приміщення.
Тобто, під час військового стану при умові постійних обстрілів захист громади залежить від особистої позиції власника укриття. Про те, що з цього питання відповіли мені в ДСНС, не хочу й казати.
Тобто, ми з вами можемо мати в місті більше ніж 5 000 укриттів, але держава досі на боці приватної власності, не зважаючи на війну.
Щодо мобільних укриттів на зупинках. Скажу, що це на сьогодні нелегальна справа в нашій державі.
Для того, щоби будь-яку НАЗЕМНУ споруду використовувати як укриття, перш за все її потрібно ввести в експлуатацію. Але якщо ми маємо ДСТУ (Державні стандарти України) на їх виробництво, то ДСТУ на введення їх в експлуатацію – немає.
На третьому році повномасштабного вторгнення держава досі не може врегулювати це питання. Тому, якщо хоч одна копійка бюджетних коштів буде використана на влаштування таких укриттів, це буде чергова кримінальна справа для керівника, який підпише такий платіжний документ.
Як підсумок хотів би ще раз наголосити, що під час «Повітряної Тривоги» заради власної безпеки потрібно всім іти до укриття. Ми або захищаємо себе від нападів ворога, або продовжуємо жити своїм життям і не зважати на війну.
Не давайте ворогу можливості себе вбити!
Також:
📌Віталій Кличко перевірив роботу Ситуаційного центру протидії загрозам
📌З Днем автомобіліста і дорожника
📌Столиця не залишиться без води
📌З Днем територіальної оборони України